Hakutuloksiin
Slide 1 of 2
  • Premise
    ISOT KUVAT

Ilmailunkatu 3

Tampere, Sarankulma · 33900 TAMPERE

Pinta-ala7175 m2
Kerros1
KaupunkiTampere

Varastotilaa hyvällä sijainnilla

Sarankulman teollisuusalueella vuokrattavissa koko reilunkokoinen ja toimiva varastokiinteistö. Erittäin hyvät lastausmahdollisuudet sekä nopea yhteys Tamperee ohitustielle. Rakennusjakaantuu 6 m korkeaan varastotilaan (6500 m²), 1. kerroksen toimistoon, autotalliin ja sosiaalitiloihin (450 m²) sekä 2. kerroksen toimistotiloihin (225 m²). Vuonna 1989 rakennettu kiinteistö on laajennettu 1991. Rakennusoikeutta vielä jäljellä.

Sarankulman teollisuusalue sijoittuu logistisesti erinomaiselle alueelle Helsingin moottoritien ja Tampereen läntisen ohitustien tuntumaan. Alueelta on myös lyhyt matka Tampereen keskustaan. Sarankulma on erittäin suosittu työpaikka-alue myös hyvien julkisten liikenneyhteyksiensä vuoksi.

Ilmailunkadun kiinteistö on rakennettu vuonna 1989 ja sitä on laajennettu 1991. Tontin koko on 14.576 m2 ja tontilla on runsaasti jäljellä rakennusoikeutta, Kaavamerkintä TY-1. Rakennuksessa on runsaasti nosto-ovia sekä lastaustaskuja. Tavarankuljetuksia varten etuna on myös laajat piha-alueet.

Perustiedot

Ilmoitustyyppi
Vuokrataan
Sijainti
Ilmailunkatu 3, 33900 TAMPERE
Kaupunki
Tampere
Tilatyyppi
Varasto/Logistiikka
Kerros
1
Pinta-ala
7175 m2

Lisätiedot

Energiatodistus
Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta
Vapautuu
Vapaa

Varaston ominaisuudet

Lastauslaituri
Kyllä
Nosto-ovet
Kyllä
Tilan korkeus yli 4 m
Kyllä

Liikenneyhteydet

Bussipysäkki200 m
Juna4,5 km
Lentokenttä8,5 km

Kiinnostuitko?

Saadaksesi hinta- ja lisätietoja, jätäthän yhteystietosi. Olemme sinuun pian yhteydessä.


Tämän tilan vuokraa