Vuokrataan 2369 m2 varasto-/ tuotantotila (V2b), jonka läheisyydessä sisäyhteydellä on vuokrattavissa myös toimisto- ja sosiaalitilat henkilökunnan tarpeisiin. Tähän tilaan on mahdollista toteuttaa maatason nosto-ovet tai vuokrata laajempi tilakokonaisuus (V2a-c), joissa on valmiina maatason nosto-ovet. Tilan maksimikorkeus on noin 8 metriä.
Vesangantie 1 on Jyväskylän keskustan kupeessa sijaitseva teollis-tuotannollinen kiinteistökokonaisuus, johon kuuluu laadukkaita toimisto-, tuotanto- ja varasto/hallitiloja. Kiinteistön tilat ovat jaettavissa joustavasti erilaisiin kokonaisuuksiin ja soveltuvat monenlaisiin yritystoiminnan tarpeisiin. Kiinteistön piha-alueella on runsaasti pysäköintipaikkoja.
Kiinteistö sijaitsee Rautpohjan teollisuuspainotteisella alueella, hyvien liikenneyhteyksien äärellä. Jyväskylän keskustaan ajaa n. 5 minuutissa ja Tikkakosken lentokentälle n. 20 minuutissa.
Vesangantielle on sujuvat julkisen liikenteen yhteydet. Lähimmät bussipysäkit sijaitsevat noin 200 metrin päässä (linjat S3, S4 ja S5), ja Jyväskylän keskustaan sekä Matkakeskukselle pääsee usealla linjalla alle 10 minuutissa. Matkakeskukselta on suora yhteys sekä lähi- että kaukojunaliikenteeseen.
Kiinteistö sijaitsee aivan Mäki-Matin ja Savelan monipuolisten lähipalveluiden äärellä. Alueella on mm. useita lounasravintoloita ja päivittäistavarakauppoja. Myös alueen lähiliikuntamahdollisuudet ovat erinomaiset: Hipposhallin liikuntapalvelut sekä useat kuntosalit ovat vain lyhyen kävelymatkan päässä kiinteistöltä. Jyväskylän keskustan kattavat palvelut ovat noin 5 minuutin ajomatkan päässä.
Vesangantie 1
Jyväskylä
40700 Jyväskylä
Varasto/Logistiikka, Tuotanto
1
2369 m²
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Saadaksesi hinta- ja lisätietoja, jätäthän yhteystietosi. Olemme sinuun pian yhteydessä.
Toimitilatutkimus 2025 antaa mielenkiintoisen katsauksen siihen, millaisena yrityspäättäjät näkevät kotimaisen toimitilamarkkinan.
Lue lisää
Jokaisella yrityksellä on omanlaisensa tarpeet työympäristölle. Siinä missä yhdelle yritykselle sopii avotoimisto, voi toiselle käydä...
Lue lisää

